Săptămâna: 10 iulie – 17 iulie 2022

10 † DUMINICA a 15-a de peste an; Sf. Victoria, m.

11 L SS. BENEDICT, abate, patron al Europei; Olga, regină

12 MSf. Ioan Gualberto, abate; Fer. David, m.

13 MSs. Henric, împ. *; Eugen, ep.

14 JSf. Camil de Lellis, pr. *

15 VSs. Bonaventura, ep. înv. **; Vladimir

16 S Sf. Fecioară Maria de pe Muntele Carmel *

17 † DUMINICA a 16-a de peste an; Ss. Alexie, cerşetor; Marcelina, fc.

Astăzi la liturghia de la ora 10:30, Părintele Emil Moraru (fost vicar în parohia noastră) va celebra Sfânta Liturghie ca mulțumire pentru cei 25 de ani de preoție.

În zilele 12,13,14 iulie, în Biserica noastră, va fi prezentă relicva Sfântului Camil de Lellis, patronul bolnavilor și al personalului sanitar. Vă invităm să veniți să îi mulțumim Bunului Dumnezeu pentru sănătatea noastră și să ne rugăm prin mijlocirea acestui sfânt pentru nevoile noastre trupești și sufletești.

Începând de duminică, 19 iunie, am reluat celebrarea Sfintei Liturghii în biserica din Techirghiol – în fiecare duminică și sărbătoare de poruncă – la ora 14:30. Biserica, cu hramul Sf. Konrad de Parzheim, se află pe str. Zânelor, nr. 5, colț cu str. Alba Iulia.

LĂUDAT SĂ FIE ISUS!